ZalogujUzytkownik Haslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Rejestracja
Rejestracja
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Nauka gry na keyboardzie w Częstochowie Nauka gry na pianinie w Częstochowie Nauka gry na saksofonie w Częstochowie

Poleć to, co sprawdzone i najlepsze Masz inne doświadczenia? Wystaw odpowiednią rekomendacje.
Forum Moja Rekomendacja Strona Główna » Luźne rozmowy na każdy temat

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
SWINGING GOLDEN STREAM - Złoty Potok 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SzymonDołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 226

PostWysłany: Sob Cze 28, 2008 15:42    Temat postu: SWINGING GOLDEN STREAM - Złoty Potok 2008 Odpowiedz z cytatem

2 – 3 sierpnia 2008 w Janowie k. Złotego Potoku, XII Święto Pstrąga i Festiwal Jazzu Tradycyjnego „SWINGING GOLDEN STREAM - Złoty Potok 2008”. Konkursy kulinarne, nauka płukania złota i zawody w tej konkurencji, koncerty jazzowe: m.in. Old Time Memory, Happy Play, Five O'Clock Orchestra, Blues Fellows & Ewa Konarzewska , T3 - Gospel Choir , Boba Jazz Band.
_________________
nauka na keyboardzie impresariat stroiciel agencja artystyczna nauka na pianinie stomatolog


Ostatnio zmieniony przez Szymon dnia Pią Mar 16, 2012 15:22, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SzymonDołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 226

PostWysłany: Sob Cze 28, 2008 15:42    Temat postu: SWINGING GOLDEN STREAM - Złoty Potok 2008 Odpowiedz z cytatem

Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski organizuje nowy festiwal jazzu tradycyjnego: SWINGING GOLDEN STREAM - Złoty Potok 2008.
Muzyk mieszkający w Niemczech jest jednym z ważnych animatorów życia muzycznego Częstochowy. To z jego inicjatywy reaktywowany został zespół Five O'Clock Orchestra, dwukrotny zdobywca Złotej Tarki. On także rzucił hasło organizowania w naszym mieście festiwalu jazzu tradycyjnego Hot Jazz Spring i związanego z nim konkursu dla młodych instrumentalistów oraz honorowania wybitnych postaci tego nurtu statuetkami Honorowego Swingującego Kruka. Niestety - jak pisaliśmy przed kilkunastoma dniami - Orgielewski zdecydował się zostawić organizowanie festiwalu Filharmonii Częstochowskiej. W tym roku nie jest już dyrektorem artystycznym Hot Jazz Spring, ale Five O'Clock i jego goście jeszcze wypełniają jazzem tradycyjnym jeden dzień. Pozostałe mają mieć już uniwersalną, otwartą formułę. Decyzjami tego typu inicjator festiwalu poczuł się dotknięty i w przyszłości postanowił odsunąć się od imprezy. Chce także zabrać jej nazwę - jak się okazuje przez niego zastrzeżoną - i w przyszłości robić podobny festiwal międzynarodowy z udziałem gwiazd jazzu tradycyjnego w innym miejscu.
Tłumaczyłem mu od początku że jazz tradycyjny nie pasuje do filharmonii. Powinien wyjść w plener, jak to się dzieje np. w Iławie. W zaistniałej sytuacji zasugerowaliśmy Tadeuszowi, żeby robić letnią imprezę na błoniach w Złotym Potoku - mówi Janusz Sołtysik, muzyk Five O'Clock oraz honorowy prezes Częstochowskiego Stowarzyszenia Jazzowego.
W zeszłym tygodniu obaj muzycy wybrali się na rozmowę z wójtem gminy Janów Adamem Markowskim i Ireneuszem Bartkowiakiem zajmującym się promocją gminy. Ich propozycja została przyjęta przez gospodarzy z entuzjazmem. W rozmowie zrodził się projekt Swinging Golden Stream, nowego festiwalu pod dyrekcją Tadeusza Ehrhardta-Orgielewskiego.
- Dwudniowy festiwal będzie odbywał się zawsze w pierwszy weekend sierpnia - wyjaśnia Bartkowiak - w powiązaniu ze Świętem Pstrąga. Dlatego jego symbolem będzie Swingujący Pstrąg, a stosowną statuetkę pstrąga z saksofonem ma zamówić Tadeusz Orgielewski. Dyrektor festiwalu zapowiada, że wystąpi najmniej sześć zespołów, dla rezerwujemy nich 40 miejsc noclegowych.
Sołtysik podkreśla, że współorganizatorem złotopotockiego festiwalu będzie Częstochowskie Stowarzyszenie Jazzowe.
- Mam nadzieję, że to rozszerzenie działalności organizacyjnej Tadeusza Ehrhardta-Orgielewskiego, z którego wszyscy się cieszymy. Nie wyobrażam sobie festiwalu organizowanego przez Filharmonię Częstochowską bez udziału Orgielewskiego. Zawsze jeden dzień tej imprezy będzie poświęcony jazzowi tradycyjnemu. Z dyrektorką Beatą Marciniak mamy nadzieję, że jego gospodarzem będzie nadal Tadeusz i to on zaprosi znów swoich gości - mówi Ireneusz Kozera, dyrektor Wydziału Kultury UM.
Jak już pisaliśmy, środowisko oldtimersów częstochowskich podjęło się też organizowania festiwalu w czerwcu w Olsztynie. Tę imprezę wspomagać będzie programowo Orgielewski.
Polecam http://miasta.gazeta.pl/czestochowa/
_________________
nauka na keyboardzie impresariat stroiciel agencja artystyczna nauka na pianinie stomatolog


Ostatnio zmieniony przez Szymon dnia Pią Mar 16, 2012 15:22, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SzymonDołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 226

PostWysłany: Sob Cze 28, 2008 15:58    Temat postu: Swinging Golden Stream Odpowiedz z cytatem

Five O’clock Orchestra
Spotkali się w 1969 roku. Sześciu entuzjastów jazzu tradycyjnego - studentów Politechniki Częstochowskiej i zawodowych muzyków Filharmonii.
Po kilku próbach ujawnili się na estradach w klubach studenckich, wzbudzając wielkie zainteresowanie wśród akademickiej młodzieży.
Od początku wzorem dla nich byli mistrzowie z Nowego Orleanu rodem: Joe "King" Oliver, Edward "Kid" Ory, Johnny Dodds, Louis Armstrong i inni wielcy.
Przesłuchując nagrania przedstawiciel brytyjskiego "tradu", jak i rodzinnych czołowych odpowiedników z "Warsaw Stompers" Henryka Majewskiego na czele, sami wytrwale dążyli do ukształtowania własnej osobowości wykonawczej.
Obiecująca ich działalność i radość wspólnego muzykowania przerwane zostały w 1977 roku "wyrwaniem" z Częstochowy na zachód lidera zespołu Tadka Orgielewskiego. Osiadł w Aachen, lecz w latach 90-tych odwiedził swe rodzinne miasto.
Zainspirowany przez ówczesnego dyrektora Akademickiego Centrum Kultury Ireneusza Kozerę, szybko zebrał wokół siebie miejscowych jazzmanów, choć z pierwotnej grupy odliczył się jedynie "Kerry" Marszałek, Andrzej Koronka i Andrzej Wardęga.
To drugie już pokolenie zespołu dojrzało szybko, a odległość ponad 1000 km dzieląca Aachen i Częstochowę nie była im przeszkodą tym bardziej, że wyhodowali już sobie młodego trębacza, z powodzeniem wyręczającego lidera zespołu w czasie nieobecności w rodzinnym kraju. Ich koncerty otacza tłum słuchaczy, a wśród nich wiele młodzieży, zaznających smaku i uroku jazzu tradycyjnego.
Zespół zwraca uwagę nie tylko autentyzmem instrumentacji, stylowością brzmienia i wykonawstwa każdego z muzyków, lecz także doborem repertuarowym wzorowanym wyłącznie na tradycjach jazzu z Nowego Orleanu rodem.
Aktualny skład zespołu Five O’Clock Orchestra:
Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski - kornet
Wojciesław Kamiński - piano
Janusz Sołtysik - klarnet, saksofon
Jakub Moroń - puzon
Andrzej Nowicki - banjo
Eugeniusz "Kerry" Marszałek - kontrabas
Andrzej Wardęga - perkusja
Polecam http://foco.pl
_________________
nauka na keyboardzie impresariat stroiciel agencja artystyczna nauka na pianinie stomatolog


Ostatnio zmieniony przez Szymon dnia Pią Mar 16, 2012 15:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TomaszDołączył: 18 Maj 2008
Posty: 413

PostWysłany: Sob Cze 28, 2008 16:30    Temat postu: SWINGING GOLDEN STREAM - Złoty Potok 2008 Odpowiedz z cytatem

Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski
Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski organizuje nowy festiwal jazzu tradycyjnego: SWINGING GOLDEN STREAM - Złoty Potok 2008.
Fragment wywiadu z Tadeuszem Orgielewskim przeprowadzonym przez Jazz Forum:
Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski jest kornecistą jazzowym i... terapeutą w ośrodku dla ludzi upośledzonych umysłowo (jego zawód wyuczony: inżynier odlewnik). Niegdyś związany z częstochowskim zespołem tradycyjnym Five O'Clock, po wyemigrowaniu do RFN przez 20 lat nie grał. Nieoczekiwany comeback na scenę jazzową nastąpił przez przypadek w 1999 r. Orgielewski reaktywował zespół Five O'Clock, z którym dwukrotnie zdobył "Złotą Tarkę".
W Akwizgranie (po niemiecku: Aachen, po francusku Aix), gdzie mieszka na stałe, założył międzynarodową grupę Aix Dixie Connection (siedmiu muzyków z pięciu krajów), z którą w styczniu br. nagrał płytę pt. "The Bat" (Nietoperz). Utwór tytułowy to jedna z dwu kompozycji Henryka Majewskiego, znajdujących się na tej płycie; druga to "Z poniedziałku na wtorek". Majewski był swego rodzaju guru dla Orgielewskiego, udzielając mu lekcji gry niemal do ostatnich dni swego życia. Jemu też - i Bixowi Beiderbecke'owi - poświęcona jest zaoferowana prenumeratorom "Jazz Forum" płyta pt. "Bix & Henryk".
Układ płyty jest przejrzysty: po każdej kompozycji Majewskiego następuje kompozycja Beiderbecke'a. Oto one: 1. B.M. Rag (Henryk Majewski); 2. In the Dark (Bix Beiderbecke); 3. J.J. Dixie; 4. In the Mist; 5. Z poniedziałku na wtorek; 6. Flashes; 7. Zostań mężczyzną; 8. In the Dark; 9. Upał; 10. Davenport Blues; 11. J.J. Dixie; 12. Candle Lights; 13. Nietoperz; 14. Clouds.
Utwory Henryka (za wyjątkiem drugiej wersji "J.J. Dixie" (poz. 11) są wykonane przez polski zespół Orgielewskiego w składzie: Andrzej Wardęga, perkusja; Eugeniusz "Kerry" Marszałek, kontrabas; Wojciech Kamiński, fortepian; Andrzej Nowicki, banjo; Jakub Moroń, puzon; Janusz Sołtysik, klarnet, saksofon sopranowy i tenorowy; Orgielewski, kornet, lider. Ten sam personel gra też "Davenport Blues" Bixa.
Inne utwory Beiderbecke'a gra na fortepianie Andrzej Jagodziński (pozycje 2, 4, 6 i 12). Drugą wersję "In the Dark" (poz. Cool wykonuje zespół w składzie: klarnet, klarnet basowy, saksofon tenorowy, puzon, trąbka i na skrzypcach Siergiej Wowkotrub, który ten utwór zaaranżował (on jest również aranżerem - na kwartet smyczkowy - drugiej wersji "J.J. Dixie"). W "Clouds" (poz. 14) śpiewa Agnieszka Wilczyńska z towarzyszeniem sekcji rytmicznej.
Jazz Forum: Proszę opowiedzieć coś o sobie!
Tadeusz Erhardt-Orgielewski: - Urodziłem się w Częstochowie i tam, w 1974 r., skończyłem Politechnikę na wydziale odlewnictwa. Przez trzy lata pracowałem w zawodzie odlewnika. Pięć lat wcześniej, jeszcze będąc na studiach, założyłem zespół jazzu tradycyjnego Five O'Clock. Wszystko dobrze się zapowiadało, ale w 1977 r. wyjechałem z Polski z rodziną i zespół się rozpadł. Sam nie rozumiem, jak się to stało, ale przez 22 lata nie grałem w ogóle. Nic!
W 1999 r. przyjechałem na pogrzeb mojej mamy i wtedy jeden z kolegów zagadnął mnie, czy by nie warto reaktywować zespołu, bo Politechnika Częstochowska będzie świętowała 50-lecie istnienia, a my jesteśmy częścią jej historii, zejdźmy się więc na ten jeden raz i zagrajmy. I tak się stało: przyjechałem znów w czerwcu do Polski, zgłosili się wszyscy... Nabiłem tempo, no i poszło! Więc zgoda, we wrześniu gramy! 24 września 1999 r. wystąpiliśmy w auli Politechniki; mało się tam wtedy nie rozpłakałem... Można powiedzieć, że tego dnia urodziłem się na nowo.
Orgielewski postanowił, że ponownie będzie muzykiem. Jego przyjaciel, Ireneusz Kozera, naczelnik Wydziału Kultury w Częstochowie, pomógł w realizacji płyty "Lazy River", której recenzent "Jazz Forum" dał cztery gwiazdki, a więc dużo...
- ... i tak to się zaczęło kręcić. Z Akwizgranu do Częstochowy jest, bagatelka, 1200 km... Jechałem więc, graliśmy, wracałem. Był rok 2001, zbliżał się konkurs "Złota Tarka". Ja i moi koledzy w zespole to już raczej taka "młodzież dojrzała", więc mieli opory: "Co się będziemy wygłupiać, my, stare chłopy!..." Ale ja się uparłem: "Jedziemy!" I wygraliśmy!

Swoje powołanie widzę w popularyzacji jazzu. Każdego roku na jesieni robię w Częstochowie koncerty. Pierwszy nazywał się "Spotkanie w Nowym Orleanie"; opowiadałem o powstaniu jazzu. Drugi odbył się pod tytułem "Śladami wielkiego Louisa", a trzeci pt. "Bix - geniusz mało znany"; gośćmi specjalnymi tego ostatniego koncertu byli Andrzej Jagodziński i Włodek Halik. Te imprezy dają mi dużo satysfakcji, bo przychodzi na nie przede wszystkim młodzież - i jaka to radość, gdy po koncercie jakiś 16-latek mówi do mnie: "Proszę pana, jak się nazywa ta fajna muzyka?"
Na koncert o Armstrongu zaprosił jako specjalnego gościa Henryka Majewskiego, którego poznał osobiście podczas owej zwycięskiej "Złotej Tarki". Oczywiście gra u boku mistrza była dla kornecisty z Akwizgranu silnym przeżyciem i zachętą do dalszej pracy.
- Po koncercie podszedłem z lekko spuszczoną głową i powiedziałem: "Czy mógłbym mieć lekcje u pana?" Zgodził się. Zacząłem przyjeżdżać na naukę do niego do domu, na ulicę Sienkiewicza w Warszawie, i tak zaczął się właściwy okres w moim życiu.
Ciężka praca, z surowym nauczycielem i po pewnym czasie zarazem serdecznym przyjacielem. Narzucił ostre tempo, a ponieważ nie byłem w stanie wszystkiego zapamiętać, zacząłem nagrywać nasze lekcje. Mam je i trzymam jako bezcenny materiał: są tam jego rady, jego złote myśli. Dziś gdy biorę kornet do ręki, puszczam kasetę i słyszę słowa Henia: "Rozgrywać się należy długo i cierpliwie... Zapisałeś? Podkreśl to!" Tak to wyglądało. I ja się tego nie wstydzę, a miałem już wtedy ponad 50 lat. Jestem dumny, że byłem jego uczniem.
W 2002 r. Five O'Clock ponownie zdobył "Złotą Tarkę".
- W ciągu pięciu lat naszej znajomości Heniek tylko dwa razy mnie pochwalił. Kiedyś przyjechałem do niego taki naładowany zapałem, wydawało mi się, że jestem świetnie przygotowany... No ale okazało się, że wcale nie tak bardzo... I powiedziałem: "Heniu, zobaczysz! Przyjdzie czas, że się nie będziesz musiał za mnie wstydzić!" A on położył mi rękę na ramieniu i tak spokojnie mówi: "Tadziu, ja już teraz nie muszę się za ciebie wstydzić".
Podczas kolejnej "Złotej Tarki" Five O'Clock występował poza konkursem. Orgielewski zapytał Majewskiego, jak mu się podobała jego gra. "Zrobiłeś postępy", usłyszał w odpowiedzi - i to była ta druga pochwała. Poczuł się tak, jakby po raz trzeci zdobył "Złotą Tarkę".
JF: Jak narodził się pomysł płyty "Bix & Henryk"?
TO: 13 kwietnia tego roku Henio skończyłby 70 lat. Ja już dwa lata temu sobie wymarzyłem, że nagram taką płytę w hołdzie dla niego, przyjadę do Warszawy i wręczę mu z najlepszymi życzeniami... Wiedział o moich planach i nawet obiecał zagrać w dwu, czy trzech utworach z nami. Niestety! Ale od zamiaru nie odstąpiłem i w pokłonie dla Mistrza tę płytę zrealizowałem, a ponieważ często rozmawialiśmy z nim o Beiderbecke'u, jest to więc także hołd dla Bixa. Miałem zwyczaj grać dużo, wojowniczo i gęsto, a Heniek mi raz tak powiedział: "Chwileczkę! Co ty robisz? Daj kolegom trochę pograć! I dlaczego bełkoczesz? Opowiadaj! Opowiadaj na kornecie swoje własne historyjki. Słuchaj, jak pięknie robił to Beiderbecke!" Zapamiętałem te słowa.
Polecam www.diapazon.pl
_________________
nauka na keyboardzie impresariat stroiciel agencja artystyczna nauka na pianinie stomatolog
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TadorDołączył: 01 Lip 2008
Posty: 1

PostWysłany: Sro Lip 02, 2008 0:19    Temat postu: SWINGING GOLDEN STREAM - Złoty Potok 2008 Odpowiedz z cytatem

Z niecierpliwością czekam na zespoł OLD TIME MEMORY z Jeny. Słyszałem ich nagrania. Przedni, stary jazz !!!
Polecam www.old-time-memory-jazzband.de
_________________
nauka na keyboardzie impresariat stroiciel agencja artystyczna nauka na pianinie stomatolog
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TomaszDołączył: 18 Maj 2008
Posty: 413

PostWysłany: Sro Lip 02, 2008 10:40    Temat postu: SWINGING GOLDEN STREAM - Złoty Potok 2008 Odpowiedz z cytatem

Zespół został powołany do muzycznego życia pod koniec 2005r. Pierwsze występy nastąpiły wiosną 2006.Grupa występowała w tym czasie pod nazwą Happy Old Boys. W lipcu 2006 zespól wystąpił na festiwalu jazzu tradycyjnego w Augustowie. Od wiosny tego roku kapela przyjęła nazwę HAPPY PLAY i pod tą nazwą z dużym powodzeniem koncertuje przed małą i dużą widownią. Skład zespołu, tworzą doskonali muzycy. Na klarnecie i saksofonie sopranowym, a ostatnio też na skrzypcach, gra wyśmienity muzyk, współzałożyciel słynnego Jazz Band Ballu, Ryszard Kwaśniewski. Na tubie gra weteran, pierwsza tuba Rzeczy Pospolitej Andrzej Jastrzębski, założyciel legendarnego Hagawu. Na gitarze gra jeden z najlepszych polskich gitarzystów swingowych Tomasz Kobiela. Śpiewem zasila zespół Irena Gałązka, która w latach 70 i 80 ubw. śpiewała w rockowym zespole Tragap ,który często w tam tym okresie koncertował w Stanach Zjednoczonych. Założycielem i liderem zespołu jest Robert Barczyński Zespół Happy Play gra w klimacie jazzu tradycyjnego, ale w szerokim ujęciu tematycznym, sięgając często po utwory z poza jazzu.
Polecam gorąco.
_________________
nauka na keyboardzie impresariat stroiciel agencja artystyczna nauka na pianinie stomatolog
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AgaDołączył: 01 Maj 2008
Posty: 380

PostWysłany: Sro Lip 02, 2008 11:21    Temat postu: SWINGING GOLDEN STREAM - Złoty Potok 2008 Odpowiedz z cytatem

Blues Fellows (Blues Fellows Swingin' Band) – warszawski zespół muzyczny wykonujący jazz tradycyjny.
Grupę tę utworzono w 1983 roku z byłych muzyków zespołów dixielandowych - Gold Washboard, Jazz Band Ball Orchestra, Old Timers, Prowizorka Dżez Będ oraz Vistula River Brass Band.
W pierwszym składzie zespołu grali: Andrzej Duszyński na trąbce, Ryszard Kwaśniewski na klarnecie i saksofonie sopranowym, Stanisław Piotrowski na kontrabasie, Henryk Stefański na banjo i gitarze, Marek Wachowiak na puzonie oraz lider grupy – Jerzy Więckowski – na perkusji.
Oficjalnym debiutem zespołu Blues Fellows był występ na Old Jazz Meeting w Warszawie w 1984 roku. Na festiwalu tym występował też w latach 1985-1987. Koncertował też w kraju i za granicą.
Grupa ta przygotowuje specjalne programy estradowe nie tylko dla dorosłych odbiorców, lecz również dla dzieci (m.in. koncert edukacyjny "Jazz dla dzieci"). Ponadto brała udział w zajęciach dydaktycznych organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Jazzu.
Z zespołem współpracowali pianiści Wojciech Groborz, Andrzej Jagodziński i Mieczysław Mazur. Gościnnie z Blues Fellows śpiewały Ewa Konarzewska i Anna Panas (wokalistka duetu Siostry Panas).
W 1986 roku z wokalistką Anną Panas zespół nagrał płytę długogrającą (LP) Blues Fellows (PolJazz PSJ-156), na której znalazły się m.in. takie utwory, jak: Don't Get Around Much Anymore (muz. Duke Ellington), Opus 5 (muz. Fryderyk Chopin), Do You Know What It Means To Miss New Orlean (muz. Lou Alter), Buddy Bolden Blues (muz. Maciej Zembaty).
2003 "Prisonner of love"
Skład Blues Fellows jest następujący:
- Ewa Konarzewska - wokal,
- Wojciech Milewski - trąbka,
- Ireneusz Kozłowski - kontrabas,
- Marek Kucharski - saksofon,
- Bogdan Ignatowski - banjo, gitara,
- Jerzy Więckowski - perkusja.
Zespół występuje w tym składzie na Old Jazz Meeting w Iławie oraz na innych imprezach muzycznych (m.in. na Pikniku Jazzowym w Warszawie, na koncertach w Częstochowie, Głogowie).
Polecam, informacje http://pl.wikipedia.org
_________________
nauka na keyboardzie impresariat stroiciel agencja artystyczna nauka na pianinie stomatolog
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AgaDołączył: 01 Maj 2008
Posty: 380

PostWysłany: Sro Lip 02, 2008 11:21    Temat postu: SWINGING GOLDEN STREAM - Złoty Potok 2008 Odpowiedz z cytatem

Boba Jazz Band, jako jeden z niewielu już aktywnie działajacych zespołów, wykonujacych klasyke jazzu bez.tzw. przymiotników, czyli w najczystszej postaci. Liderem zespołu jest pianista Jan Boba, którego sukcesy artystyczne siegają początku lat 60-tych (wieloletni lider Jazz Band Ball Orchestra). W 1990 roku firmując swoim nazwiskiem skrystalizował zespół, który tworzą dwa pokolenia muzyków i może w tym tkwi tajemnica wieloletniej współpracy w niezmiennym składzie osobowym.
W okresie nienajlepszej koniunktury dla gatunku muzyki jazzowej, stworzenie pełnego dixielandowego comba było jednak słuszną decyzją.Wkrotce bowiem okazało sie że duety,tria,kwartety nie byly w stanie zaspokoić w pełni oczekiwań zarówno organizatorów jak i uczestników imprez, dla których brzmienie i wizerunek dużej orkiestry są zarówno gwarantem sukcesu , jak i szacunkiem dla sluchaczy. Zadziwiająca jest tez reakcja młodych ludzi,dla których ten rodzaj muzyki jest nowym odkryciem (dzięki nieobecności w mediach)choc przypominamy czasy odległe, to atmosfera i klimat lat20-30 działa na wyobraznie wielu wrazliwych melomanów.Dbałość o poziom muzyczny idący w parze z wygladem(stroje w stylu lat 30)jest dopełnieniem wizerunku zespołu i wielu sukcesów.
Choc nie zbyt lubimy opowiadać o sukcesach preferujac praktykę, to jednak prawa tzw.marketingu wymuszaja niejako wymienienie jednym tchem przynajmniej te najistotniejsze osiagniecia. Juz w 86 roku Jan Boba otrzymał dyplom z rąk Prezydenta Reagana za krzewienie kultury Amerykańskiej. W obecnym skladzie BJB bral udzial w najwazniejszych festiwalach światowych ,majac zaszczyt grac wspólnie z gwiazdami jazzu europejskiego i amerykańskiego ( nagrana wspólna plyta z Brytyjskim zespołem Monty Sunshine)w tym Glenn Miller Orchestra.Wiele zrealizowanych programow w TV w tym Benefis Jana Boby w Teatrze Stu,Program TV z piosenkami Henryka Warsa w Piwnicy Pod Baranami,Fabularyzowany program rozrywkowy w TVP2 z udziałem czołówki Polskich aktorów i piosenkarzy,w 2005 roku udzial w najwiekszym Festiwalu Jazzu Klasycznego w Sacramento w którym uczestniczyło ponad 180 zespołów dla prawie 300 tysiecznej widowni(jako jedni z trzech zespołów reprezentujacych Europę)wymiernym sukcesem naszego udziału w tym festiwalu bylo zaproszenie przez Pana Gubernatora Stanu Kalifornia Arnolda Schwarzenegera na krótkie spotkanie i gratulacje.
W trakcie tych lat dzialalności, Krakowski Boba Jazz Band zrealizował 9 płyt CD a także oprawę muzyczną do Basni o Królewnie Snieżce wg tesktu Hemara dla 1 programu PR. Jednak najwiekszą satysfakcje sprawiaja nam koncerty na zywo dla wszystkich, ktorym możemy dac radość, przenoszac ich chwilowo w inny świat.
Skład zespołu:
J. Boba - leader, p
M. Oleksa - Tb, voc
W. Grochot - Tp, voc
J. Nowotarski - cl, as
J. Nowak - b, voc
A. Nowak - dr, cong
M. Rosner - g, bjo
Kasia Radwańska - voc
Polecam www.boba-jazz-band.com
_________________
nauka na keyboardzie impresariat stroiciel agencja artystyczna nauka na pianinie stomatolog
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zielonahelaDołączył: 14 Kwi 2008
Posty: 901

PostWysłany: Sro Lip 02, 2008 11:22    Temat postu: SWINGING GOLDEN STREAM - Złoty Potok 2008 Odpowiedz z cytatem

Warszawski zespół jazzu tradycyjnego Blues Fellows utworzony w październiku 1983 z byłych członków innych grup dixielandowych Vistula River Brass Band, Jazz Band Ball Orchestra, Old Timers, Gold Washboard i Prowizorka Dżez Będ.
Pierwszy skład zespołu: A. Duszyński – tp, R. Kwaśniewski – cl, S. Piotrowski – cb, H. Stefański – bjo, g, M. Wachowiak – tb, J. Więckowski – dr, lider.
Zadebiutował na festiwalu OJM ’84 w War-szawie. Przygotowywał specjalne programy estradowe dla dorosłych i dzieci. Uczestniczył w zajęciach dydak-tycznych organizowanych przez PSJ. Dokonał nagrań archiwalnych dla PR.
Koncertował na festiwalach OJM w latach 1985-87 i 1995-2003 a także za granicą w klubach jazzowych Niemiec, Francji, Portugalii, Holandii i Skandynawii.
Z zespołem występowali: A. Bigolas, J. Zabiegliński – cl, ts, W. Groborz, A. Jagodziński, M. Mazur – p, K. Marszałek – bjo, g, A. Wysocki – cb, A. Panas – voc.
Blues Fellows tworzą: Bogdan Ignatowski – g, voc, Marek Kucharski – ts, Janusz Kozłowski – cb, Jerzy Więckowski – dr, lider, Wojciech Milewski, voc oraz Ewa Konarzewska – voc.
Ważniejsza dyskografia:
LP Blues Fellows Poljazz 1986
CD Blues Fellows Dixieland Group: Live In Akwarium Polonia Rec. 1999
CD Blues Fellows Swingin’ Band & E. Konarzewska: Prisoner of Love Jazz Forum Rec. 2004
Polecam, informacje www.zlotatarka.pl
_________________
nauka na keyboardzie impresariat stroiciel agencja artystyczna nauka na pianinie stomatolog
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SzymonDołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 226

PostWysłany: Sro Lip 02, 2008 21:21    Temat postu: SWINGING GOLDEN STREAM - Złoty Potok 2008 Odpowiedz z cytatem

2–3 sierpnia 2008 w Złotym Potoku, XII Święto Pstrąga i Festiwal Jazzu Tradycyjnego „DIXIE PIKNIK - Złoty Potok 2008”.
Jest to impreza plenerowa o charakterze rodzinnym. Tradycja tej imprezy sięga 1995 r. Od tego czasu na błoniach w Złotym Potoku spotykają się miłośnicy złotopotockich pstrągów. Przez dwa dni organizowane są tutaj m.in. zawody wędkarskie, konkursy dla dzieci, pokazy sprawnościowe, turnieje sportowe, rajdy piesze i konne. Dzieci biorą udział w konkursach „z rybką” a dorośli próbują swoich sił w „Biegu z pstrągiem”, „Płukaniu Złota w Złotym Potoku” czy „Rzucie Podkową”. Jednak największą popularnością cieszy się konkurs kulinarny „Królewska Ryba Pstrąg”.
Pstrągarnia w Złotym Potoku
Złoty Potok od lat jest słynny z hodowli królewskiej ryby - pstrąga tęczowego. Tutejsza pstrągarnia ma już ponad 120 lat i jest najstarszą w Europie. Hodowlę ryb łososiowatych założył tu w XIX wieku hrabia Edward Raczyński - właściciel Złotego Potoku, wykorzystując krystalicznie czystą wodę ze słynnych źródeł: Zygmunta i Elżbiety. Powstały wówczas 22 stawy raz wylęgarnia czynna do chwili obecnej (tutaj prowadzi się sprzedaż ryb).
Było to wówczas pierwsze pstrągowe i największe gospodarstwo rybackie w Europie. W 1881 roku z Ameryki dotarła tu pierwsza zalęgowa partia ikry pstrąga tęczowego, który później zaczął podbijać stoły całej Europy. Z
czasem wprowadzono inne gatunki - pstrąga strumieniowego, jeziorowego, łososia kalifornijskiego, węgorza czy karpia polskiego.
W 1935 roku hrabia Karol Raczyński kazał wybudować na obszarze pstrągarni drewniany domek w stylu góralskim, który miał stać się pierwszym na Jurze Schroniskiem Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Obecnie domek nie jest wykorzystany.
Pstrągarnia Raczyńskich funkcjonuje do dnia dzisiejszego, oferując przepyszne rybki, których można skosztować na miejscu.
W 2008 tą wspaniałą imprezę wzbogaci organizowany po raz pierwszy Festiwal Jazzu Tradycyjnego "Dixie Piknik" na który gorąco zapraszam.
_________________
nauka na keyboardzie impresariat stroiciel agencja artystyczna nauka na pianinie stomatolog


Ostatnio zmieniony przez Szymon dnia Pią Mar 16, 2012 15:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SzymonDołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 226

PostWysłany: Sro Lip 30, 2008 10:23    Temat postu: XII ŚWIĘTO PSTRĄGA w ZŁOTYM POTOKU Odpowiedz z cytatem

Serdecznie zapraszamy na XII Święto Pstrąga, które odbędzie się w dniach 2 i 3 sierpnia 2008r. na złotopotockich błoniach. Jest to plenerowa impreza rodzinna, podczas której wystąpią znane zespoły jazzu tradycyjnego. Dla dzieci zorganizowany będzie konkurs plastyczny „Prośba do złotej rybki” a dla młodzieży konkurs turystyczny „Złota kraina pstrąga”.W trakcie festynu organizowane będą również konkursy rodzinne, które cieszą się wielką popularnością: „Bieg z pstrągiem”, „Rzut podkową” i „Płukanie złota w Złotym Potoku”. Tradycyjnie odbędzie się konkurs kulinarny „Królewska ryba pstrąg” gdzie zmagania smakowe prowadzić będą przedstawiciele 9 miejscowości rywalizujących w ramach konkursu Radia Katowice „Zielonym do góry czyli lato w plenerze”.

Zapraszamy także na pokaz kulinarny w którym wybierać będziemy najciekawszy przepis na złotopotockiego pstrąga. Na imprezie nie zabraknie również przedstawicieli bratnich Janowów, odwiedzających nasz festyn w ramach projektu „4 x Janów”. Przez dwa dni na Irydionie prowadzone będą profesjonalne Zawody Wędkarskie w kategorii dla dorosłych i dla dzieci. Zachęcamy także Państwa do udziału w akcji „Dbaj o serce”, skierowanej do osób zagrożonych chorobami układu krążenia. W tym celu 3 sierpnia o godz. 11.00 wyruszymy na pieszy rajd ścieżką pieszo – rowerową po „złotej krainie pstrąga”, w ramach promocji nowo otwartej ścieżki, współfinansowanej ze środków UE.
Świętu Pstrąga w tym roku towarzyszyć będzie Festiwal Jazzu Tradycyjnego „Swingujący Złoty Potok”. Dyrektor festiwalu – Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski zaprezentuje znane zespoły jazzowe: „FIVE O`CLOCK ORCHESTRA”, „HAPPY PLAY”, „OLD TIME MENORY”, BLUES FELLOWS & EWA KONARZEWSKA”, „T3 GOSPEL CHOIR”, „BOB JAZZ BAND”. W sobotę o 23.00 zapraszamy na JAM SESSION. Warto będzie zobaczyć towarzyszącą festiwalowi wystawę fotograficzną Zbigniewa Burdy „W OBJĘCIACH JAZZU”. Wszystkie imprezy są ogólnodostępne a wstęp wolny. Do wygrania wiele cennych nagród.
Zajadając znakomite pstrągi ze Złotego Potoku będziecie Państwo mogli posłuchać wspaniałej muzyki, a więc uczta dla zmysłów i dla ciała połączona z dobrą zabawą i konkursami czeka na Was w pierwszy weekend sierpnia na błoniach w Złotym Potoku.
Informacje z http://janow.pl
_________________
nauka na keyboardzie impresariat stroiciel agencja artystyczna nauka na pianinie stomatolog


Ostatnio zmieniony przez Szymon dnia Pią Mar 16, 2012 15:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SzymonDołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 226

PostWysłany: Czw Lip 31, 2008 23:36    Temat postu: SWINGING GOLDEN STREAM - Złoty Potok 2008 Odpowiedz z cytatem

Festiwal Jazzu Tradycyjnego SWINGING GOLDEN STREAM
SWINGING GOLDEN STREAM - SWINGUJĄCY ZŁOTY POTOK

2 SIERPNIA - SOBOTA
17.30 UROCZYSTE OTWARCIE FESTIWALU JAZZU TRADYCYJNEGO - wstęp i prowadzenie: Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski
18.00 KONCERT ZESPOŁU FIVE O'CLOCK ORCHESTRA
19.30 KONCERT ZESPOŁU HAPPY PLAY
21.00 KONCERT ZESPOŁU OLD TIME MEMORY
23.00 JAM SESSION

3 SIERPNIA - NIEDZIELA
12.00 JAZZOWA MASZA ŚWIĘTA - w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Złotym Potoku
13.00 KONCERT ZESPOŁU OLD TIME MEMORY - rynek w Złotym Potoku
17.00 KONCERT ZESPOŁU BLUES FELLOWS & EWA KONARZEWSKA
18.30 KONCERT T3 GOSPEL CHOIR
20.00 KONCERT ZESPOŁU BOBA JAZZ BAND
22.00 ZAKOŃCZENIE FESTIWALU
_________________
nauka na keyboardzie impresariat stroiciel agencja artystyczna nauka na pianinie stomatolog


Ostatnio zmieniony przez Szymon dnia Pią Mar 16, 2012 15:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
TomaszDołączył: 18 Maj 2008
Posty: 413

PostWysłany: Sob Sie 02, 2008 13:59    Temat postu: Święto Pstrąga 02-03.08.2008 Odpowiedz z cytatem

Już po raz 12 gmina Janów zaprasza na Święto Pstrąga w Złotym Potoku. Nowością tegorocznej edycji jest towarzyszący świętu Festiwal Jazzu Tradycyjnego „Swingujący Złoty Potok”

W sobotę i niedzielę organizatorzy czekają z atrakcjami na błoniach pod hotelem „Kmicic”. Bywalcy imprezy widzą, że jest ona przeznaczona dla całych rodzin i ludzi w rożnym wieku. Dzieci będą np. miały konkurs plastyczny „Prośba do złotej rybki”, a młodzież konkurs turystyczny „Złota kraina pstrąga”. Oczywiście oba - z nagrodami. Podobnie jak „Bieg z pstrągiem”, „Rzut podkową” i „Płukanie złota w Złotym Potoku”. Tradycyjnie już odbędzie się konkurs kulinarny „Królewska ryba pstrąg”, podczas którego uczestnicy będą się chwalić swoimi domowymi przepisami.
- Ponownie do gminy Janów przyjadą przedstawiciele ośmiu miejscowości rywalizujących w konkursie Radia Katowice „Zielonym do góry czyli lato w plenerze” - mówi Ireneusz Bartkowiak zajmujący się promocją gminy. - Na imprezie nie zabraknie również przedstawicieli bratnich Janowów, odwiedzających nas w ramach projektu „4 x Janów”.
Przez dwa dni na stawie „Irydion” prowadzone będą profesjonalne Zawody Wędkarskie w kategorii dorosłych i dzieci otwarte dla wszystkich chętnych. A piechurzy mogą wyruszyć na szlaki rajdu pod hasłem „Dbaj o serce”
- Na rozpoczęcie o godz. 10.30 poezję o Złotym Potoku zaśpiewa Urszula Ostrowska z Janowa - mówi Anna Tarczyńska, dyrektorka Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu w Janowie. - O godz. 11 wyruszymy na rajd promujący nową ścieżkę pieszo-rowerową „po złotej krainie pstrąga” współfinansowaną przez Unię Europejską.
Autonomicznym elementem Święta Pstrąga jest w tym roku po raz pierwszy Festiwal Jazzu Tradycyjnego „Swingujący Złoty Potok” (Swinging Golden Stream). W jego ramach w sobotę i niedzielę wystąpią znane zespoły zaproszone przez Tadeusza Ehrhardta-Orgielewskiego: Five O'Clock Orchestra, Happy Play, Old Time memory, Bleus Fellows & Ewa Konarzewska, T3 Gospel Choir oraz Boba Jazz Band.
- Szczególnie chciałbym się pochwalić zaproszeniem tego ostatniego zespołu - mówi Orgielewski. - Jego lider Jana Boba, to instrumentalista i kompozytor znany jeszcze z lat 60. Współtworzył Jazz Band Ball,z którego odszedł ze względów zdrowotnych. Jest związany rodzinnie z innym znakomitym muzykiem JBB Janem Kudykiem. Jego nowy skład gra z sukcesami od lat 90. - Żeby nie powielać niedawnego festiwalu odbytego w Olsztynie, w Złotym Potoku sięgam do korzeni jazzu - muzyki dixielandowej: nowoorleańskiej, chicagowskiej, aż po nowojorską. W późniejszym swingowym nurcie grają Happy Play oraz Blues Fellows. Ten festiwal to rodzaj balonu próbnego, zobaczymy jak ma się tradycyjny jazz w Złotym Potoku, czy znajdzie swoją publiczność?

SOBOTA
14 - szkoła płukania złota
15 - otwarcie wędkarskich zawodów spławikowych (staw Irydion)
15 - konkursy „z rybką” dla publiczności
16 - rodzinny konkurs na potrawę z pstrąga
17.30 - uroczyste otwarcie festiwalu jazzu tradycyjnego - wstęp i prowadzenie: Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski
18 - koncert zespołu Five O'clock Orchestra
19.30 - koncert zespołu Happy Play
21 - koncert zespołu Old Time Memory
23 - jam session
NIEDZIELA
7 - otwarte spinningowe zawody wędkarskie (staw Irydion)
11 - rajd ekologiczny „dbaj o serce”
12 - jazzowa msza święta - w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Złotym Potoku
13 - koncert zespołu Old Time Memory - rynek w Złotym Potoku
14.30 - otwarcie zawodów w płukaniu złota
15 - konkursy „z rybką” dla publiczności
15.30 - konkurs kulinarny na potrawę z pstrąga
16 - konkurs medialny „zielonym do góry”, czyli lato w plenerze
17 - koncert zespołu Blues Fellows & Ewa Konarzewska
18.30 - koncert T3 Gospel Choir
20 - koncert zespołu Boba Jazz Band
Polecam http://cjg.gazeta.pl
_________________
nauka na keyboardzie impresariat stroiciel agencja artystyczna nauka na pianinie stomatolog
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Moja Rekomendacja Strona Główna » Luźne rozmowy na każdy temat Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Nauka gry na klarnecie w Częstochowie Stomatolog Częstochowa Impresariat Katalog branży artystycznej

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
iCGstation v1.0 Template By Ray © 2003, 2004 iOptional